Zleć sprowadzenie
pewnego auta z Włoch

Znajdziemy dla Ciebie auto w 7 dni

200 klientów odebrało swoje auta w 2019 roku

10/10 zadowlonych kupujących

> 30 000 sprawdzonych samochodów

> 30 000

sprawdzonych
samochodów

> 50% sprawdzonych przez nas aut jest niezgodna z deklaracją sprzedających

> 50%

sprawdzonych przez nas aut jest
niezgodna z deklaracją sprzedających

100% zadowolonych klientów

100%

zadowolonych
klientów

Chcesz kupić wymarzone auto z Włoch?

Zleć sprowadzenie samochodu z Włoch specjalistom

4 kroki do znalezienia idealnego samochodu

Zobacz jak przebiega zlecenie

Po wypełnieniu przez Ciebie formularza zgłoszeniowego w ciągu maksymalnie 48 godzin skontaktujemy się z Tobą. Omówimy wówczas warunki naszej współpracy oraz przedstawisz nam szczegółowo, jakiego samochodu poszukujesz. Otrzymasz również od nas komplet dokumentów, potwierdzających naszą współpracę do Twojej akceptacji.

Zamów poszukiwanie auta

Dlaczego warto zlecić sprowadzenie auta z Włoch?

Sprawdź korzyści

Oferujemy pomoc doświadczonego rzeczoznawcy w znalezieniu odpowiedniego samochodu zgodnego z Twoimi preferencjami.

Wyszukujemy i sprowadzamy dobrej jakości auta, a także przygotowujemy wszelkie formalności związane z rejestracją samochodu w Polsce.

Zapewniamy kompleksową obsługę Twojego nowego samochodu zarówno pod względem technicznym, jak i prawnym.

Współpracujemy wyłącznie z podmiotami, oferującymi auta wysokiej jakości z potwierdzonym przebiegiem oraz bezwypadkowe.

Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego zlecenia, opiekę na każdym etapie współpracy oraz merytoryczne doradztwo w każdej kwestii.

Wyślij zapytanie

Samochody kupione z Autotesto

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Dołącz do zadowolonych klientów

FAQ

Masz pytania?

Czy oferowane samochody posiadają potwierdzony przebieg i historię?

W jaki sposób przedstawiamy oferty?

Ile czasu zajmuje cały proces?

Czy można rozwiązać podpisaną umowę?

Ile wynosi nasza prowizja? (Ile kosztuje usługa)

Ile ofert jesteśmy w stanie przedstawić?

Co w przypadku, gdy budżet na samochód jest nierealny?

Z jakiego źródła pozyskujemy auta?

Kto sprawdza samochody za granicą?

Czy doradzamy w wyborze auta?

W jaki sposób i gdzie można odebrać od Nas samochód?

Czy udzielamy gwarancji na sprzedane auta?

Czy kaucja jest zwrotna po rozwiązaniu umowy?

Dlaczego prosimy o zadatek?

Jakie koszty należy ponieść po zakupie samochodu od naszej firmy?

W jaki sposób ustalić budżet na samochód?

Czy wystawiamy fakturę na samochody?

Czy sprowadzamy auta z innych państw niż Włochy?

Sprowadzenie samochodu z Włoch


Sprowadzenie samochodu z Włoch nie musi się ograniczać do wyboru pomiędzy Fiatem, Alfą Romeo a Ferrari. Włoski rynek motoryzacyjny według oficjalnych źródeł jest trzecim pod względem wielkości. Włosi rocznie rejestrują ponad 1,5 miliona samochód w związku z czym jest w czym przebierać. Od małych miejskich samochodów typu Fiat 500, przez kompaktowe auta, aż po prestiżowe limuzyny czy SUV-y. Po włoskich ulicach jeździ dużo luksusowych marek takich jak Porsche, Lamborghini czy Ferrari. Samochody z Włoch cechuje dobre wyposażenie, ze względu na wysokie temperatury zdecydowana większość aut jest wyposażona w klimatyzację, nieco mniej będzie posiadało podgrzewane fotele czy kierownicę. Panująca tam aura pozwala utrzymać karoserię auta w lepszym stanie niż w Polsce. Przy wysokich temperaturach zdecydowanie rzadziej z Włoch sprowadzimy skorodowany egzemplarz. Jednak sprowadzenie auta z Włoch to nie tylko zalety. Tamtejsi kierowcy nie specjalnie przejmują się dbaniem o pojazd, a nawet o utrzymywanie go w czystości. Wiele tamtejszych aut będzie posiadało liczne zarysowania karoserii i mało zadbane wnętrze (kokpit, tapicerka). Są to jednak usterki natury estetycznej, które nie mają wpływu na bezpieczeństwo a ich likwidacja w Polsce nie powinna być droga.

Wyjazd po auto do Włoch to do przejechania blisko 3 tys. km. w jedną stronę. Jednak zanim ruszymy w trasę musimy ze sprzedawcą dograć wszystkie szczegóły zakupu samochodu. Następnie nasze ustalenie powinny znaleźć się w umowie kupna-sprzedaży. Ważna kwiestią będzie uprzednie zorientowanie się czy nasz kontrahent będzie w stanie dogadać się po angielsku, gdyż we Włoszech nie jest to wszędzie możliwe. Dochodząc już do momentu samej transakcji trzeba mieć na uwadze, że zgodnie z włoskim prawem w transakcje w gotówce dozwolone są tylko do kwoty 3 000 € jeśli więc kupujemy samochód droższy niż 12 tys. zł. opłatę będziemy musieli uiścić w banku, lub kartą jeśli dokonujemy zakupu auta w salonie.

Jeśli jednak dojdziemy wniosku, że nie chcemy aby wyjazd do Włoch nam się kojarzył z czymś innym niż wakacjami to możemy spróbować zacząć od poszukiwania samochodu z Włoch w polskich komisach lub u handlarzy, jednak nie bez przyczyny zapracowali sobie oni na niepochlebną opinię wśród klientów. Zakup już sprowadzonego samochodu u handlarza w dużej mierze wiąże się z ryzykiem kupna samochodu uszkodzonego lub powypadkowego. Jeśli już nam się uda znaleźć samochody sprowadzone z Włoch to w komisach, czy u handlarzy mamy tylko do wyboru od kilku do kilkunastu konkretnych modeli samochodów.

Dlaczego warto powierzyć sprowadzenie samochodu z Włoch specjalistom?

W komisach, czy u handlarzy mamy tylko do wyboru od kilku do kilkunastu konkretnych modeli samochodów. Eksperci zajmujący się sprowadzeniem samochodu na życzenie oferują auto takie jakie chcesz, a nie takie które obecnie jest dostępne. Przewaga Ekspertów Motoryzacyjnych to rozmowa z klientem przed podjęciem współpracy. Poszukiwanie właściwego samochodu z Włoch rozpoczyna się po określeniu wymagań klienta. Tu się nie kończą powody dlaczego firma sprowadzająca samochody na zamówienie to dobry wybór. Zakres działań takiej firmy obejmuje kompleksowe sprowadzenie auta z Włoch. W skład takiej usługi wchodzi zebranie wymagań od klienta, przedstawienie dostępnych ofert na rynku włoskim, które klient akceptuje. Dokładne wybranie samochodu, który będzie sprawny technicznie, bezwypadkowy oraz z pewnym i potwierdzonym przebiegiem. Najczęściej się okazuje, że klient może wybierać z kilku przedstawionych mu ofert sprowadzenia aut z Włoch. To co ważne przy sprowadzaniu aut z Włoch to przygotowanie całej dokumentacji związanej z kupnem auta w tym tłumaczenia dokumentów i umowy, zapłatę akcyzy, czy polski przegląd techniczny. Te wszystkie czynności wykonują Eksperci samochodowi zajmujący się sprowadzaniem aut z Włoch. Klientowi zostaje tylko odebrać samochód, zarejestrować w swoim wydziale komunikacji i ubezpieczyć.

Zamów sprawdzenie samochodu