Audi czy BMW – co lepsze?

Audi i BMW

Osoby pragnące zainwestować w niemiecki samochód marki premium najczęściej zastanawiają się, co jest lepsze – Audi czy BMW. Odpowiedzenie na to pytanie nie stanowi jednak prostego zadania. Auta obu producentów mają wiele zalet. Jeśli chcesz je poznać oraz dowiedzieć się, czym charakteryzują się pojazdy z koncernu Audi i BMW, zapraszamy do artykułu.

Zalety samochodów marki Audi

Samochody marki Audi uznaje się za prestiżowe i luksusowe. Doceniane są nawet przez najbardziej wymagających kierowców z całego świata. Z czego wynika ich popularność? Przede wszystkim bazują one na rewelacyjnych rozwiązaniach technicznych. Ponadto zachwycają swoim ekskluzywnym designem. Dostępne są w bardzo wielu wariantach różniących się między sobą silnikami, typami nadwozia czy rodzajem skrzyni biegów. Samochody marki Audi gwarantują przyjemną, komfortową jazdę, a ich wnętrza zachwycają elegancją. Koncern Volkswagen AG produkuje zarówno modele sportowe, jak i prestiżowe limuzyny, dlaczego każdy może znaleźć idealną opcję dla siebie.

Co jeszcze wyróżnia auta marki Audi? Z pewnością fakt, iż powstają z trwałych, odpowiednio wyselekcjonowanych tworzyw, dlatego mimo upływu czasu wyglądają doskonale, a ich stan techniczny nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Warto pamiętać, że Audi nie bez powodu kilkukrotnie zyskało miano najlepszej marki w Niemczech w konkursie zorganizowanym przez AutoMarxX firmy ADAC.

Zalety samochodów marki BMW

Samochody marki BMW, podobnie jak pojazdy Audi, uznawane są za solidne i niezawodne. Mówi się, że gołym okiem widać w nich niemiecką precyzję. Te pojazdy zachwycają m.in. estetyką, trwałością oraz parametrami. Zapewniają ponadprzeciętny komfort jazdy i posiadają bardzo atrakcyjnie wyposażone wnętrza. Większość z nich otrzymała niezwykle wydajne silniki, a także gwarantuje precyzję prowadzenia.

Co jeszcze wyróżnia samochody marki BMW? Z pewnością fakt, iż zapewniają wysokie bezpieczeństwo jazdy. W niektórych modelach można znaleźć specjalny system ułatwiający kontrolowanie poziomu zużycia części i płynów eksploatacyjnych. Warto dodać, że auta marki BMW zostały bardzo docenione przez mistrzów sportów motorowych. Pojazdy brały udział we wszystkich prestiżowych wyścigach, takich jak Formuła 1 czy Le Mans.

Audi vs BMW – który koncern wygrywa?

Ciężko znaleźć odpowiedź na pytanie, co lepsze – BMW czy Audi. Zdania są bardzo podzielone. Jeśli chodzi o szybkość i moc, to zdecydowanie wygrywają pojazdy z koncernu BMW. Doskonale sprawdzają się w wyścigach i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników szybkiej jazdy. Podobno BMW gwarantują również znacznie lepsze wrażenia niż Audi. Poruszają się płynniej oraz rewelacyjnie nadają się do jazdy sportowej. Oczywiście druga marka nie pozostaje daleko w tyle pod tym kątem, jednak silniki tych aut nadal nie dorównują tym produkcji BMW.

Czy zatem na pytanie, co lepsze – BMW czy Audi, można bez zastanowienia odpowiedzieć, że wygrywa koncern Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft? Oczywiście, że nie. Audi góruje nad BMW pod kątem rozwiązań technicznych i wyposażenia wnętrza. Posiada w swojej ofercie wiele pojazdów prezentujących funkcje wysoce zaawansowane technicznie. Ponadto ich wnętrza zachwycają elegancją i są wyposażone w przyciągające wzrok detale.

Która marka lepsza: Audi czy BMW? Opinie

Wiele osób zastanawia się, co jest lepsze: Audi czy BMW? Niestety nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od samochodu. Jeśli uwielbiamy ekstremalną, szybką jazdę, z pewnością lepiej sprawdzi się pojazd marki BMW. Jeśli jednak szukamy wygodnego auta, wyposażonego w wiele innowacyjnych funkcji, bardziej docenimy samochód z koncernu Audi.

Należy pamiętać, że zarówno BMW, jak i Audi mają w swojej ofercie samochody o bardzo wysokim standardzie. Obie niemieckie marki zaprezentowane w tym tekście produkują pojazdy wyróżniające się luksusem, nowoczesnością oraz klasą. Nie da się wprost powiedzieć, która jest lepsza, gdyż wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb kierowcy.

Sprawdź inne porównania:

Co wybrać – Fiat 500 czy Mini Cooper?

administrator