Elektryczne Audi E-tron – doskonały wybór nie tylko dla miłośników ekologii

Audi e-tron na drodze

Wybór odpowiedniego modelu samochodu jest niezwykle istotny, dlatego przysparza nam wielu godzin spędzonych na rozważaniach. Pod uwagę powinniśmy wziąć kilka kluczowych aspektów, dzięki którym podjęcie optymalnej decyzji stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Audi e-tron budzi zainteresowanie wśród potencjalnych nabywców, którzy pragną zdobyć na jego temat więcej informacji. Ile kosztuje ten samochód i czy rzeczywiście warto w niego zainwestować?

Audi e-tron – pojemność baterii

Audi e-tron posiada baterię o pojemności 95 kWh, jednak jej pojemność użyteczna wynosi 83,6 kWh do 86,5 kWh, która w wyniku pracy inżynierów charakteryzuje się zwiększoną wydajnością chłodzenia. Przekłada się to również na ograniczenie płynu krążącego w układzie, dzięki czemu obniżone zostaje zużycie energii przez pompę cieczy.

Co więcej, w pojeździe ulepszono działanie zespołu napędowego, dzięki czemu Audi e-tron przy codziennym użytkowaniu wykorzystuje silnik elektryczny zlokalizowany przy jego tylnej osi.

Audi e-tron – ładowanie

Ten model samochodu wyróżnia się nie tylko niesamowitym designem oraz imponującymi parametrami, ale również możliwością przejechania nawet powyżej 400 km przy akumulatorach naładowanych do pełna. Niezaprzeczalną jego zaletą jest również możliwość uzupełnienia energii w domowym gniazdku, a także przy pomocy specjalnych stacji bądź instalacji w garażu. Obecnie ze względu na coraz częstsze zainteresowanie elektrycznym napędem obserwujemy zwiększony dostęp do tego typu ładowarek, co znacząco ułatwia użytkowanie tego typu pojazdów.

Audi A3 e-tron – spalanie

Dzięki temu, że Audi e-tron jest samochodem hybrydowym, producent zapewnia, że po pełnym naładowaniu akumulatora pojazd będzie mógł przejechać aż do 50 km bez ponownego ładowania silnika. W wyniku tego model Audi osiągnął w fabrycznym cyklu testowym spalanie na poziomie 1,5 l na 100 km. Według producenta te dwa osiągnięcia stanowią wynik połączenia wydajnych silników – elektrycznego i spalinowego, co zapewnia mniejsza spalanie oraz zwiększa opłacalność inwestycji w pojazd.

Audi e-tron – cena

Cena samochodu nie należy do najniższych, natomiast nie od dziś wiadomo, że za jakość trzeba zapłacić. Koszt nowego pojazdu waha się w granicach od około 300 000 do około 400 000 złotych, co jest korzystnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę, że piszemy o hybrydach, które zapewniają nam ograniczenie zużycia paliwa. Decydując się na zakup modelu A3 e-tron, możemy również rozważyć opcję kupna pojazdu z drugiej ręki, co obniży jego cenę, a nam pozwoli nabyć wymarzone auto mieszczące się w dostępnym budżecie.

Audi e-tron SUV – dlaczego warto?

Planując zakup tego samochodu warto, abyśmy mieli świadomość korzyści, jakie niesie za sobą jego posiadanie. Audi e-tron to szybki oraz wydajny pojazd, który zachwyca nie tylko swoją jakością, ale też designem. W aucie zostały zastosowane dwa rodzaje silników, co znacząco ogranicza spalanie i pozwala zaoszczędzić pieniądze, tankując mniejsze ilości paliwa. Co więcej, samochód możemy w łatwy sposób naładować nawet w domowym zaciszu, co wpływa na komfort jego użytkowania. Skupiając się na wygodzie, warto również przyjrzeć się wnętrzu modelu e-tron. Jest ono eleganckie oraz komfortowe, co pozwala na czerpanie maksymalnych korzyści z jazdy.

Audi e-tron – sprawdzanie auta przed zakupem

Kupno samochodu jest bardzo ważną decyzją. Wiele osób ze względu na cenę decyduje się zainwestować w pojazd używany, który przed zakupem należy dokładnie sprawdzić. W naszej firmie od lat zajmujemy się analizą konkretnych samochodów, dzięki czemu klienci zyskują pewność, że wybrane przez nich auto jest warte swojej ceny. Korzystając z naszych usług, można zyskać pewność przeprowadzenia korzystnej transakcji, a także uniknięcia zbędnego stresu oraz oszustwa ze strony nieuczciwego sprzedawcy. W profesjonalny i precyzyjny sposób sprawdzamy, czy pojazd nie ma ukrytych wad, czy jego licznik nie był cofnięty, a także jego historię, aby upewnić się, że nie brało udziału w żadnym wypadku.

administrator