Mazda CX-5 – dane techniczne, najczęstsze awarie, spalanie

Czarna Mazda CX5

Mazda CX-5 to niesamowity, dobrze jeżdżący SUV z Japonii, a zarazem wyjątkowy samochód zyskujący na popularności. Auto wyróżnia się nie tylko atrakcyjnością pod względem wizualnym, ale również niebywałą jakością, z której znana jest ta marka pojazdów.

Mazda CX-5 – wnętrze

Mazda CX-5 odznacza się atrakcyjnym wyglądem, współgrającym z innymi modelami stworzonymi w zgodzie z ideą SKYACTIV. Pojazdy tego typu są niezwykle sztywne, lekkie, a także zapewniają niewielkie zużycie paliwa. Mazda CX-5 to niebywałe połączenie funkcjonalności z wysoką estetyką, co dodatkowo zachęca do bliższego zapoznania się z jej danymi technicznymi.

Pojazd odznacza się komfortowym użytkowaniem, a jego wnętrze przeznaczone jest dla czterech osób. Dodatkowy atut modelu stanowi 503-litrowy bagażnik, w którym możemy zmieścić wszelkie potrzebne w podróży przedmioty. Auto zostało wyposażone w kanapę standardowo dzieloną w układzie 40/20/40, co znacząco poprawia wszechstronność samochodu. Kokpit pojazdu jest subtelny, prosty oraz przejrzysty – bez żadnych niespodzianek.

Mazda CX-5 – dane techniczne

Zawieszenie modelu CX-5 zostało oparte na wyjątkowo prostych rozwiązaniach z kolumnami MacPhersona znajdującymi się z przodu czy wielowahaczową osią zlokalizowaną z tyłu. Co więcej, wbudowany napęd na cztery koła współpracuje ze sprzęgłem płytkowym. Kolejnym istotnym aspektem, o którym warto wspomnieć, jest fakt, iż z przednim napędem połączono mocniejszy silnik benzynowy 2.0, ale również słabszą jednostkę diesla o 150 KM.

SUV Mazda CX-5 wyróżnia się jednostkami napędowymi zapewniającymi przyzwoite osiągi. Precyzyjna, manualna skrzynia biegów, a także połączony ze sprzęgłem ciernym automat z konwerterem zapewniają większą oszczędność oraz mniejszą elastyczność układu napędowego.

Mazda CX-5 – spalanie

Zastanawiając się nad odpowiednim silnikiem do mazdy CX-5, warto szczegółowo rozważyć wszelkie możliwości. Możemy zdecydować się na nieco bardziej awaryjne benzyniaki 2.0 z bezpośrednim wtryskiem paliwa bądź wersję 2.5. Drugi jest mocniejszy, jednak nadal wiele brakuje mu do diesla. Natomiast cechuje się oszczędnością, gdyż spala tyle samo paliwa co 2.0. Możemy nabyć go również w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów. Ich największym problemem jest to, że niekoniecznie nadają się do zagazowania.

W takim razie możemy zainwestować w ekonomicznego diesla 2.2, który spala mniej niż 7,1/100 km. Co ciekawe, również wersja posiadająca 150 KM cechuje się dobrą dynamiką, natomiast 175 KM daje nieco większe możliwości w kwestii jednostki napędowej.

Jednak musimy mieć na uwadze, że decydując się na oszczędnego diesla, narażamy się na awarie. A nawet drobne usterki mogą być bardzo kosztowne w naprawie. Wynika to z faktu, że części do tego modelu Mazdy są wygórowane cenowo, a w dodatku nie możemy liczyć na naprawy poza ASO.

Wielu zwolenników samochodu twierdzi, że ma on jednak szereg zalet, których nie jest w stanie przyćmić żadna awaria. Przede wszystkim pojazd cechuje się niską awaryjnością. Co więcej, przyjemność z jazdy wynagrodzi nam wszelkie drobne niedogodności. Do tego połączenia należy dodać fantastyczny wygląd, który zachwyci niejednego miłośnika motoryzacji.

Mazda CX-5 – awarie i problemy

Do typowych usterek mazdy CX-5 (KE) możemy zaliczyć uszkodzenia lakieru, a także drobne elektryczne awarie wyposażenia. Wśród podstawowych mankamentów zaobserwujemy również spadek smarowania silników Diesla (paliwo w oleju). Niekorzystną sytuacją jest także szybie rozładowywanie się akumulatora, szczególnie w autach z systemem start-stop. Do typowych usterek możemy również zaliczyć zatkane przelewy pomiędzy komorami w zbiorniku paliwa.

SUV Mazda CX-5 – czy warto zainwestować w auto z drugiej ręki?

Decydując się na zakup używanej mazdy CX-5, warto skorzystać z oferty naszej firmy. Jesteśmy profesjonalistami podchodzącymi do swojej pracy z maksymalnym zaangażowaniem. Przygotowany przez nas raport pozwoli na podjęcie optymalnej decyzji opartej na wszelkich przydatnych informacjach. Sprawdzamy auto na terenie całej Polski, a w swojej pracy stosujemy rygorystyczne procedury kontroli pojazdów.

Sprawdź inne wpisy o Mazdach:

Mazda 2 – opinie, awarie, spalanie

Mazda 3 – opinie, usterki i spalanie

Mazda 6 III – opinie, problemy, awarie

Mazda CX-30 – dane techniczne, spalanie, opinie, cena, wykrywane wady

administrator