Jeep Grand Cherokee – opinie, spalanie, usterki

Jeep Grand Cherokee to popularny SUV, produkowany od 1992 roku. Doczekał się on kilku generacji, zachwycając masywną budową, dobrym wyposażeniem oraz wysokim komfortem i bezpieczeństwem podróżowania. Jak wskazują opinie o samochodzie Jeep Grand Cherokee, model ten ma tendencje do pewnych powtarzających się usterek. Z tego względu przed kupnem używanego pojazdu warto starannie sprawdzić go z pomocą firmy Autotesto, dzięki czemu ryzyko niespodziewanych awarii Jeepa Grand Cherokee zostanie ograniczone do minimum.

Jeep Grand Cherokee – charakterystyka

Jeep Grand Cherokee jest dużym i luksusowym SUVem, który doskonale sprawdzi się w trakcie podróżowania zarówno po miejskich ulicach, jak i w terenie. To jeden z najsłynniejszych modeli tej marki, który od lat cieszy się stale niesłabnącą popularnością. Osoby zainteresowane przystępną ceną Jeepa Grand Cherokee i jego zakupem mogą wybierać spośród czterech generacji, które dodatkowo posiadają różne wersje przed i po liftingu. W 2021 roku – po 11 latach od premiery Cherokee IV – ma pojawić się piąta odsłona tego kultowego samochodu.

Jeep Grand Cherokee – cena

Cena Jeepa Grand Cherokee zależy zarówno od jego generacji, stanu i przebiegu, jak i wersji wyposażeniowej. Najstarszy model z 1993 roku można nabyć już za kwotę w granicach 10 000 zł. Jego następcę o doskonałych opiniach użytkowników – Jeep Grand Cherokee II – zakupisz za cenę od 15 do 30 000 zł. Trzecia generacja jest oferowana za kwoty oscylujące pomiędzy 30 a 60 000 zł, natomiast wartość ostatniej, czwartej wersji jest szacowana w zakresie od 50 do nawet 430 tysięcy złotych.

Jeep Grand Cherokee – opinie użytkowników

Opinie o samochodzie Jeep Grand Cherokee podkreślają, że jest to model niezwykle komfortowy i atrakcyjny wizualnie, który świetnie radzi sobie w każdych warunkach drogowych. Jak przystało na duży pojazd o potężnym silniku, generuje on całkiem spore zużycie paliwa na 100 km: około 12 litrów przy wysokoprężnej jednostce napędowej, 18 litrów przy silniku benzynowym i 23 litry przy zasilaniu gazem LPG. Jednocześnie użytkownicy zwracają także uwagę na pewne typowe awarie i problemy w Jeepie Grand Cherokee. Na jakie niedogodności warto się więc przygotować?

Jeep Grand Cherokee – awarie i problemy

Usterki w Jeepie Grand Cherokee to przede wszystkim wycieki płynów eksploatacyjnych – oleju lub płynów z układu wspomagania czy chłodzenia oraz niska trwałość skórzanej tapicerki. Właściciele II generacji zwracają uwagę również na stosunkowo częste problemy z klimatyzacją i regulacją jej temperatury.

Awarie Jeepa Grand Cherokee mogą dotyczyć także wadliwie działających czujników parkowania, popychaczy zaworowych w silniku oraz słabego funkcjonowania siłowników podtrzymujących maskę i drzwi bagażnika. Jeżeli planujesz zakup tego modelu samochodu i chcesz uniknąć kosztownych napraw typowych usterek, przed podpisaniem umowy dokładnie skontroluj stan techniczny pojazdu, korzystając z pomocy profesjonalistów z naszej firmy.

administrator