Najczęstsze usterki w samochodzie Renault Espace 5

Samochód na wzgórzu poza miastem

Renault Espace piątej generacji jest modelem, który zdefiniował na nowo segment samochodów wielozadaniowych, łącząc w sobie elegancję, przestronność i innowacyjność. Wprowadzony na rynek w 2014 roku szybko zdobył uznanie za swoją funkcjonalność, komfort jazdy oraz zaawansowane technologicznie rozwiązania. Niemniej jednak, jak każdy pojazd, również i on nie jest wolny od usterek, które mogą wpłynąć na jego eksploatację.


Renault Espace 5 – dane techniczne


Renault Espace 5, będący flagowym modelem w segmencie samochodów wielozadaniowych, oferowanym przez francuskiego producenta, wyposażony jest w zaawansowane technologicznie rozwiązania, które podkreślają jego nowoczesny charakter. Bazując na platformie CFM1, pojazd łączy w sobie dynamikę jazdy z komfortem użytkowania na wysokim poziomie, co stanowi wynik zastosowania szeregu nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych.
Opcje silnikowe
Gama silnikowa Renault Espace 5 obejmuje jednostki zarówno benzynowe, jak i Diesla, które są dostosowane do potrzeb szerokiego spektrum kierowców. Pierwsze z wymienionych, w tym flagowy model o mocy 225 KM, oferują doskonałe osiągi przy zachowaniu umiarkowanego zużycia paliwa.

Z kolei silniki Diesla, z mocą od 130 KM, charakteryzują się wysoką efektywnością oraz stosunkowo niską emisją spalin. Jest to odpowiedź na rosnące wymagania dotyczące ekologii i ekonomii eksploatacji. Niezależnie od wybranej jednostki napędowej Renault Espace 5 zapewnia płynność jazdy.
Nowoczesne systemy
Model ten wyposażony jest również w szereg nowoczesnych technologii zwiększających bezpieczeństwo i komfort użytkowania, w tym systemy kontroli trakcji, asystenta utrzymania pasa ruchu czy zaawansowane wspomaganie parkowania. Dzięki temu Renault Espace 5 stanowi nie tylko pojazd o wysokich osiągach, ale także oferuje pełne bezpieczeństwo oraz kontrolę w każdych warunkach drogowych.


Renault Espace – usterki pojawiające się najczęściej


Pomimo swojej zaawansowanej konstrukcji i technologii Renault Espace 5 nie jest wolny od usterek, które mogą pojawić się w trakcie eksploatacji. Wśród najczęściej zgłaszanych problemów przez użytkowników oraz serwisy pojawiły się kwestie dotyczące elektroniki, systemów wspomagania kierowcy, jak również awarie mechaniczne.

Analiza zgłoszeń pozwala zidentyfikować najbardziej newralgiczne punkty, które wymagają szczególnej uwagi ze strony właścicieli oraz serwisów zajmujących się obsługą tego modelu.


Renault Espace – awarie i problemy ze światłami pozycyjnymi tylnymi


Wśród awarii zgłaszanych przez użytkowników Renault Espace 5 szczególną uwagę zwraca obszar świateł pozycyjnych tylnych. Problemy te, związane głównie z układem elektrycznym pojazdu, mogą przejawiać się w różny sposób – od całkowitego zaniku światła po jego migotanie czy zmniejszoną intensywność świecenia. To w znacznym stopniu może wpłynąć na widoczność pojazdu na drodze, a szczególnie po zmroku.

Usterka może być spowodowana kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest wilgoć przedostająca się do wnętrza lampy, co prowadzi do korozji i przerwania połączeń elektrycznych, a tym samym do zakłóceń w działaniu świateł. Inną przyczyną mogą być wady fabryczne samych modułów oświetleniowych lub ich uszkodzenia mechaniczne, wynikające z eksploatacji pojazdu w trudnych warunkach drogowych.

Właściciele pojazdów, u których stwierdzono powyższe usterki, powinni niezwłocznie zgłosić się do autoryzowanego serwisu w celu przeprowadzenia dokładnej diagnozy i ewentualnej naprawy.


Renault Espace 5, wady – uszkodzenie silnika


Kolejnym aspektem, który zasługuje na uwagę, jest ryzyko uszkodzenia silnika. W niektórych jednostkach napędowych montowanych w Renault Espace 5 odnotowano przypadki przedwczesnego zużycia niektórych komponentów, co w skrajnych sytuacjach może prowadzić do poważnej awarii.

Problem ten dotyczy głównie silników Diesla. Przede wszystkim zgłaszane były przypadki nadmiernego zużycia łańcucha rozrządu oraz turbosprężarek, co może skutkować koniecznością przeprowadzenia kosztownych napraw.


Zobacz także inne wpisy o samochodach Renault

Czy warto kupić Renault Clio? Wady i zalety

Renault Kadjar – opinie, spalanie, usterki

administrator