Skoda Kodiaq – SUV o niedźwiedziej naturze

Skoda Kodiaq to wyjątkowy SUV, który coraz częściej budzi zainteresowanie. Estetyczny design, atrakcyjna cena i idealne dla rodziny wymiary pojazdu sprawiają, że sporo osób chce uzyskać na jego temat więcej informacji.

Zatem, co warto wiedzieć na temat omawianego w artykule samochodu oraz dla kogo będzie on idealnym rozwiązaniem?

Skoda Kodiaq – wymiary

Skoda Kodiaq to pierwszy SUV wyprodukowany przez tę znaną wszystkim markę samochodów, imponujący zarówno przestronnością wnętrza, jak i bagażnika. Jego stylistyka oraz funkcjonalność nawiązują nieco do innych modeli, jednak ten egzemplarz różni się pod względem liczby dostępnych w nim miejsc.

Pojazd może pomieścić aż siedem osób! Dzięki temu razem z całą rodziną możemy wybrać się w dalszą lub bliższą podróż bez obawy o brak komfortu. SUV wyróżnia się również wymiarami wnoszącymi 4697 × 1882 × 1676 mm, co znacząco odróżnia go od innych modeli wyprodukowanych przez firmę SKODA.

Skoda Kodiaq – dane techniczne

Skoda Kodiaq jest SUV-em z rozstawem osi na poziomie 2638 mm. Bagażnik samochodu charakteryzuje się pokaźną pojemnością 720 litrów czy ładownością 650-675 kg. Masa samochodu to od 1427 do 1677 kg.

Co istotne, wszelkie dane techniczne w zakresie silnika i niektórych układów uzależnione są od wyboru konkretnej wersji omawianego przez nas modelu.

Skoda Kodiaq – spalanie

Spalanie paliwa przez pojazd zależne jest od wybranego silnika. Co jednak istotne, już jednostka 1.4 TSI o mocy 150 KM zapewnia adekwatne do dużego SUV-a osiągi.

Możemy również wybrać napęd 4×4, co wiąże się z dopłatą dodatkowych kilku tysięcy złotych. Jednak taka opcja doskonale sprawdzi się u każdego, kto potrzebuje samochodu na bezdroża i zależy mu akurat na Skodzie Kodiaq.

Testy wskazują, że pojazd z silnikiem 2.0 TDI 190 KM może pochłonąć około 9,5 litra ON na każde przejechane 100 kilometrów. Natomiast w optymalnych warunkach spalanie podczas jazdy podmiejskimi, lokalnymi drogami nie przekracza 6,5 litra/100 km.

Skoda Kodiaq – cena

Koszt, jaki będziemy musieli ponieść, decydując się na zakup samochodu marki SKODA, uzależniony jest od tego, na jaki wariant się zdecydujemy. Modele dostępne są we wszystkich salonach marki, a ich ceny zaczynają się od 149 500. Ta kwota dotyczy wersji Kodiaq Ambition 1,5 TSI ACT (150 KM) A7 DSG z silnikiem benzynowym o mocy wynoszącej 150 KM, a także dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów.

Skoda Kodiaq – opinie

Omawiane przez nas auto to ciekawe rozwiązanie marki SKODA, spotykające się z dobrym odbiorem ze strony nabywców. Do niezaprzeczalnych zalet docenianych przez odbiorców możemy zaliczyć obszerny przedział pasażerski, bardzo dobre osiągi, bagażnik o imponujących rozmiarach czy intuicyjną obsługę kokpitu. Na uwagę zasługują również wysoka jakość i precyzja wykończenia, szereg podnoszących funkcjonalność udogodnień, a także komfortowe fotele, zapewniające wygodę w trakcie podróży.

Skoda Kodiaq to świetna opcja dla rodzin z dziećmi, którym zależy na częstych podróżach samochodem, jak i dla każdego, kto często jeździ po bezdrożach. Praktyczny, a zarazem pojemny bagażnik pozwoli zabrać ze sobą wszystkie potrzebne podczas wyjazdu rzeczy, torbę z rakietami oraz kosz z piłkami na trening tenisa, a także bagaże spakowane z myślą o wakacjach.

Skoda Kodiaq – SUV o niedźwiedziej naturze. Podsumowanie

Skoda Kodiaq to praktyczne auto w atrakcyjnej cenie, z którego wyborem związanych jest wiele korzyści. Z pewnością docenimy je nie tylko jako kierowcy, ale również pasażerowie, ponieważ pojazd oferuje wygodne fotele i dużo miejsca, co ma szczególne znaczenie podczas podróży.

To niezwykle rozsądny wybór, na który warto postawić, jeśli zależy nam na połączeniu estetyki z uniwersalnym charakterem bez inwestowania nadmiernej ilości pieniędzy w auto do codziennego użytkowania.

Nie pierwszy raz marka zaskoczyła swoim pomysłem, wypuszczając na rynek SUV-a dla pięciu lub siedmiu osób, który doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas dłuższych wyjazdów wakacyjnych czy służbowych.

Sprawdź nasze inne opinie o samochodach

Jeep Wrangler IV generacji – dane techniczne, spalanie, najczęstsze awarie, cena

Mazda CX-30 – dane techniczne, spalanie, opinie, cena, wykrywane wady

Łada Niva Travel – wschodnioeuropejska odpowiedź na Dacię Dustera

administrator