Toyota bZ4X – pierwszy SUV elektryczny marki Toyota

biała toyota

Rynek motoryzacyjny nieustannie podlega zmianom. Producenci samochodów osobowych wręcz prześcigają się w tworzeniu jeszcze lepszych, nowocześniejszych modeli, dzięki którym komfort kierowcy oraz pasażerów wyraźnie wzrośnie. Jednym z najważniejszych obszarów znajdujących się w centrum zainteresowania w tej kwestii jest napęd. W ostatnich latach wyraźnie widać, jak popularnym rozwiązaniem staje się produkcja samochodów elektrycznych, takich jak Toyota bZ4X. Dane techniczne tego modelu przedstawiają się obiecująco, tak samo jak wygląd zewnętrzny. Sprawdź, co może mieć do zaoferowania ten nowoczesny pojazd.

Toyota bZ4X – dane techniczne, najważniejsze informacje

Samochody hybrydowe na dobre zagościły na drogach – również polskich. Zainteresowanie takimi autami spowodowane jest nie tylko zwróceniem uwagi na konieczność podwyższenia poziomu ochrony środowiska, ale także względami praktycznymi. Z uwagi na to, że modele hybrydowe spotkały się z tak dużym zainteresowaniem, producenci coraz śmielej wprowadzają na rynek pojazdy na pełny napęd elektryczny. Oznacza to, że prą jest jedynym “paliwem” dla silnika, nie wykorzystuje się ani benzyny, ani LPG.

Również duże marki wykazują zainteresowanie tą kwestią, o czym świadczy wprowadzenie nowego modelu Toyoty – bZ4X. Choć nazwa na pierwszy rzut oka może wydawać się niecodzienna, to producenci doskonale przemyśleli koncepcję tego modelu przed udostępnieniem go do użytku. Warto tutaj wspomnieć, że choć jest to pierwsza Toyota elektryczna (bZ4X), to marka działała w kierunku wprowadzenia rozwiązań wykorzystujących prąd przez długie lata. Japończykom nie obce były więc rozwiązania hybrydowe, choć musiało upłynąć trochę czasu, aby marka odważnie wystąpiła w roli producenta auta w pełni elektrycznego.

Jak wypadł ten debiut i czy był trafionym pomysłem? Sądząc po zainteresowaniu, jakim cieszy się Toyota bZ4X, z pewnością można stwierdzić, że prezentacja tego modelu w świecie motoryzacyjnym zdecydowanie opłaciła się koncernowi. I choć rynek samochodów z napędem elektrycznym rozwija się bardzo prężnie, to Toyota bZ4X znajduje w nim swoje miejsce.

Nowoczesna Toyota bZ4X – dane techniczne

Toyota elektryczna bZ4X cieszy się zainteresowaniem nie tylko osób doświadczonych w prowadzeniu samochodów o takim napędzie. Również zwraca uwagę kierowców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z autami zasilanymi prądem, przesiadając się z dotychczas używanych samochodów hybrydowych. Pojawia się więc pytanie, czy warto zdecydować się na wybór Toyoty bZ4X. Dane techniczne tego modelu są zdecydowanie najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Ten model zdecydowanie ma wiele do zaoferowania wszystkim fanom motoryzacji – łączna moc silników to 218 KM, zatem nie ma problemu z codziennym wykorzystywaniem go na dłuższe i krótsze trasy. Z użytkowania Toyoty bZ4X z pewnością można być zadowolonym, szczególnie jeśli dla kierowcy liczy się odpowiednie przyspieszenie. Ten nowoczesny pojazd z napędem elektrycznym rozpędza się do 100 km/h w niecałe 7 sekund.

Jeśli chodzi o wielkość Toyoty bZ4X, wymiary wnętrza zadowolą te osoby, które chcą mieć odpowiednią ilość miejsca w bagażniku. Pojemność wynosząca 452 l jest wystarczająca, jeśli chodzi o codzienne zakupy. W razie potrzeby istnieje możliwość poszerzenia dostępnej przestrzeni poprzez przesunięcie foteli. Kierowcy z pewnością docenią również bardzo przestronną kabinę, w której można czuć się w pełni komfortowo.

Toyota BZX4 – cena, możliwości wynajmu

W przypadku tak nowoczesnego modelu, jak Toyota BZX4, niestandardowe są również warunki korzystania z takiego samochodu. To, co jest niecodzienne, to dostępność tego pojazdu na wynajem. Na samym początku, kiedy ten model został dopiero wprowadzony na rynek, istniała możliwość standardowego zakupu. Obecnie jednak korzystanie z auta działa na zasadzie wynajmu. Jeśli więc interesuje Cię wyłącznie zakup na własność, to dobrze jest zdecydować się na inną propozycję. Chcąc mieć pewność co do stanu technicznego, skorzystaj z naszej usługi stworzenia pełnego raportu na ten temat.

Przeczytaj wpisy o autach elektrycznych:

Kia e-Soul – zbliża się nowy, elektryczny crossover

Elektryczne Audi E-tron – doskonały wybór nie tylko dla miłośników ekologii

administrator