TOP 5 Najmniej awaryjnych aut do 30 tysięcy złotych

auto-do-30-tys

Na rynku jest mnóstwo samochodów osobowych, a za kwotę około 30 tysięcy złotych nasz wybór wydaje się być już bardzo szeroki. Co zrobić, jeśli zależy nam przede wszystkim na wytrzymałym pojeździe? Wiele popularnych modeli niestety ulega częstym uszkodzeniom. Oto ranking najmniej awaryjnych aut do 30 tysięcy złotych. Większość propozycji na liście ma około 10 lat.

Ranking najmniej awaryjnych aut – samochód do 30 tys.

5. Volkswagen Passat B6 i B7

Chyba nikogo nie powinno dziwić pojawienie się tego modelu na liście, producentowi z Wolfsburga udało się stworzyć hit sprzedażowy, w którym większość jednostek silnikowych ma naprawdę dużą żywotność. Silnik 2.0 TDI jest prawie tak samo wytrzymały, jak jego poprzednik z dziewiątką w nazwie. Niestety jak ma to często miejsce w przypadku popularnych modeli, ryzykujemy tym, że sprzedawca jest nieuczciwy, a przebieg skręcony. Warto też zaznaczyć, że Passat, choć uchodzi za model bezawaryjny, może być kosztowny w naprawach, kiedy do nich dojdzie.

4. Renault Laguna III

Mimo złej legendy poprzedniej generacji Renault udało się stworzyć model, który oferuje bardzo dobre wyposażenie. Wszystkie silniki w ofercie cechują się dużą wytrzymałością, zawieszenie jest proste i tanie w naprawach. Ponadto na rynku jest wiele krajowych zamienników. Szczególnie warto polecić jednostki 2.0 TCe oferujące świetne osiągi. Egzemplarze tego auta za około 30 tysięcy będą w topowych wersjach wyposażenia i z najmocniejszymi silnikami.

3. Volkswagen Golf VI

Kolejny model Volkswagena jest na liście nie bez powodu, to jeden z najczęściej polecanych samochodów przez mechaników. Tutaj jednak szczególnie w przypadku egzemplarzy z początku produkcji (2009), należy uważać na jednostki 1.4 TSI, zarówno w wersji 130, jak i 160 koni. Warto skłonić się w stronę diesli, albo wolnossących napędów na benzynę. Przy takiej konfiguracji uchodzi on za jedno z najmniej awaryjnych samochodów. Zawieszenie nie ma skomplikowanej konstrukcji, a elektryka jest solidnie wykonana. Jeśli nie podoba nam się Golf, to warto rozejrzeć się za takimi modelami jak: Audi A3 8P, Leon II i III oraz Skoda Octavia, wszystkie te samochody mają to samo zawieszenie i silniki.

2. Nissan Qashqai I

Jedyny SUV na tej liście to dobre auto do 30 tys. Jest na rynku od 2007 roku i do tej pory można spotkać na drogach samochody z początku produkcji. Japońska precyzja zapewniła temu modelowi kasowy sukces. Przez fakt, że dzieli gamę silnikową z samochodami marki Renault, nasz portfel nie ucierpi przy ewentualnych naprawach, o ile nastąpią. W przypadku tego modelu nie istnieje pojęcie “typowych usterek”. Jeśli zadajesz sobie pytanie, jaki samochód kupić za 30 tysięcy złotych, to może być odpowiedź.

1. Honda Civic VIII

Popularne “Ufo” jest na rynku już od 2006 roku, ale w dalszym ciągu zachowało swój futurystyczny wygląd. Hondzie udało się osiągnąć szczyt wytrzymałości i stworzyć hatchbacka doskonałego. Co składa się na ten sukces? Wąska gama silnikowa, mamy do wyboru jedynie 3 jednostki, ale wszystkie są bezawaryjne. Benzynowe 1.4 i 1.8 ze zmiennymi fazami rozrządu VTEC są bezobsługowe, będą jeździć tak długo, jak będzie w nich zmieniany olej, oferują też dobre osiągi i co ważne współpracują z LPG. Diesel 2.2 będący pierwszym silnikiem wysokoprężnym Hondy jest również wielkim sukcesem. Oferuje przyzwoitą moc i nie boi się ekstremalnych przebiegów. Zawieszenie Hondy Civic jest bardzo proste i wytrzymałe. Dzierży tytuł najmniej awaryjnego auta na rynku.

Jaki samochód do 30 tys. złotych?

Jak widać, da się kupić bezawaryjny samochód do 30 tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że każdy egzemplarz ma swoją historię i nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, jak był wcześniej eksploatowany. Dlatego warto skorzystać z pomocy naszych fachowców, którzy zauważą szczegóły, których sami nie dostrzegacie. Jeśli w rankingu najmniej awaryjnych aut nie znalazł się ten, którego akurat masz na oku, nie znaczy to, że powinieneś go z góry skreślać. Ta lista najmniej awaryjnych 10-letnich aut została stworzona przede wszystkim przez mechaników. 

administrator