Najczęstsze usterki w samochodzie Nissan Qashqai

Najczęstsze usterki w samochodzie Nissan Qashqai

Nissan Qashqai to znany wszystkim miłośnikom motoryzacji nieduży, przestronny oraz atrakcyjny cenowo pojazd, po raz pierwszy zaprezentowany w 2006 roku w trakcie targów motoryzacyjnych w Paryżu. Jednak podobnie, jak każda inna maszyna, wraz z upływem czasu oraz w wyniku intensywnej eksploatacji, Nissan Qashqai także podlega różnego rodzaju usterkom.

W zamieszczonym na naszej stronie internetowej artykule wymieniliśmy kilka podstawowych awarii, z jakimi mogą zmagać się właściciele tego wyjątkowego kompaktowego SUV-a, by nasi czytelnicy mogli się z nimi zapoznać.

Nissan Quashqai – awarie i problemy

Wśród typowych usterek Nissana Qashqaia możemy wymienić sporadyczne problemy z łańcuchem rozrządu w jednostce dwulitrowej, co w efekcie niejednokrotnie doprowadza do awarii silnika. W jednostkach napędowych Renault 1.5 dCi (K9K), 1.6 dCi (R9M) oraz 2.0 dCi (M9R) powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na stan pompy wysokiego ciśnienia, a także wtryskiwaczy.

W nieco starszych modelach 2.0 dCi wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów w poszczególnych przypadkach możemy borykać się z usterką panewek wału korbowego. Natomiast, jeśli w planach mamy inwestycję w egzemplarz z silnikiem Diesla i dużym przebiegiem, powinniśmy przygotować się na potrzebę wymiany dwumasowego koła zamachowego oraz na regenerację turbosprężarki.

Nissan Qashqai – usterki

Wybierając ten model samochodu, musimy mieć na uwadze, że w przypadku 5-biegowej skrzyni zdarzają się trudności uruchomienia drugiego biegu, czego powodem są usterki synchronizatora. Kolejnym elementem podatnym na awarie jest sprzęgło. Ze względu na przedwczesne użycie zazwyczaj wymaga częstszej wymiany niż w innych pojazdach.

Również sprężyny gazowe klapy bagażnika nie należą do najtrwalszych, a wykończenie wnętrza pojazdu niejednego z nas może przyprawiać o zawrót głowy. Skrzypiące fotele oraz twardy plastik niekorzystnie wpływają na komfort podróży, co ma niebagatelne znaczenie, w szczególności przy dłuższych trasach.

Końcówki drążków kierowniczych w Nissanie Qashqai także nie słyną ze swojej trwałości, podobnie jak mieszki wału napędowego czy przedwcześnie zużywające się przednie amortyzatory.

Nissan Qashqai – problemy ze sprzęgłem

Sprzęgło to jeden z kluczowych elementów, umożliwiających zmianę biegów i ruszanie auta z postoju. Jego podstawową funkcją jest oddzielenie silnika od napędzanych kół jezdnych. To szczególnie ważny element, dlatego należy go szczególnie obserwować.

Jeśli zauważymy potrzebę naciskania sprzęgła mocniej niż zazwyczaj, może okazać się, że mamy do czynienia z postrzępioną linką. Awaria niekiedy także wynika z kłopotów w obszarze sprężyn albo z nieszczelności czy niedrożności układu hydraulicznego.

Natomiast, gdy pedał się ślizga, może okazać się, że nasze auto nie przekazuje mocy silnika do kół, co jest powodem utraty tarcia między sprzęgłem a kołem zamachowym.

Kolejnym częstym problemem, z jakim możemy zmagać się jako właściciele Nissana Qashqaia, jest problem ze zmianą biegów, spowodowany trudnościami z uruchomieniem sprzęgła. Wyeksploatowany komponent przyczynia się także do szarpania w trakcie jazdy. To z kolei negatywnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo podróży.

Najczęstsze usterki w samochodzie Nissan Qashqai – podsumowanie

Nissan Qashqai to jeden z flagowych modeli marki, który niezależnie od wersji wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem. Samochód zapoczątkował trend pośród rodzinnych SUV-ów, stając się idealnym wyborem dla wielu osób. Auto, podobnie jak każdy inny pojazd, cierpi na charakterystyczne dla siebie usterki, do których możemy zaliczyć problemy ze sprzęgłem, automatyczną skrzynią biegów czy wtryskiwaczami.

Jeśli zależy nam na uniknięciu większych awarii, powinniśmy postawić na regularne wizyty w warsztacie samochodowym. Specjalista starannie sprawdzi stan poszczególnych podzespołów, a w razie potrzeby bezzwłocznie zareaguje. Dzięki temu możemy uniknąć kosztownych napraw bądź wymiany drogich komponentów, tym samym zaoszczędzając sporą sumę pieniędzy.

Sprawdź inne wpisy o samochodach Nissan

Nissan Micra kontra Toyota Yaris – porównanie

administrator