Mazda 2 – opinie, awarie, spalanie

czerwona mazda 2

Wybór odpowiedniego samochodu bywa nie lada wyzwaniem. Pod uwagę powinniśmy wziąć wiele istotnych aspektów, dzięki którym będziemy pewni podjęcia optymalnej decyzji zakupowej, która przyniesie nam wiele korzyści. Mazda 2 to niewielkie auto produkowane od 2003 roku. Za jego stworzeniem stoi japoński koncern samochodowy Mazda Motor Corporation. Od tego czasu zostało wypuszczonych już kilka generacji pojazdu, wśród których nie sposób nie znaleźć odpowiedniego dla siebie. W poniższym artykule zamieścimy kilka ważnych i niezbędnych informacji – dzięki nim podjęcie najlepszej decyzji stanie się zdecydowanie łatwiejsze.

Mazda 2 – dane techniczne, spalanie

Mazda 2 to niewielkie samochody charakteryzujące się korzystnymi cenami oraz mocą maksymalną mieszczącą się w przedziale od 50 do 85 kW. Jeśli weźmiemy pod uwagę konie mechaniczne, moc modelu Mazda 2 wynosi 65-115 KM, co przekłada się na prędkość maksymalną od 160 do 200 km/h. Przyspieszenie pojazdu plasuje się na poziomie do 100 km/h, zajmując od 8,7 do 15,5 s. Kiedy przyjrzymy się bliżej silnikowi modelu Mazda 2, odkryjemy, że jest on rzędowy oraz zawiera cztery cylindry charakteryzujące się pojemnością od 1242 do 1596 cm³. Co więcej, na każdy cylinder przypada od 2 do 4 zaworów. Natomiast układ napędowy w aucie osiąga moment obrotowy wynoszący od 110 do 212 Nm. Samochód charakteryzuje się napędem na przednią oś. Posiadacze modelu Mazda 2 mogą korzystać z benzyny bądź diesla.

Mazda 2 – spalanie

Spalanie samochodu uzależnione jest od jego silnika, jednak Mazda 2 średnio spala około 4,2-6,5 l na każde przebyte 100 km. Pojazd posiada 2-5 drzwi, a także 5 siedzeń oraz bagażnik wyróżniający się maksymalną pojemnością 469-1044 litrów. Za wersję o najmniejszym spalaniu w cyklu mieszanym możemy uznać Mazdę 2 1.6 CD Independence Hatchback II 90 KM. Natomiast najwięcej spala Mazda 2 1.4 Core + Hatchback I 80 KM.

Mazda 2 – awarie i problemy

Model Mazda 2 w zależności od generacji może różnić się występującymi awariami oraz problemami, jednak jednym z częstszych problemów są usterki związane z elektryką, elektroniką oraz oświetleniem. Biorąc pod uwagę wszystkie generacje, nie jest to samochód nader awaryjny, co wpływa korzystnie na zwiększone zainteresowanie nim. W benzynowych Mazdach awarie nie są częstym przypadkiem, a niejednokrotnie dotyczą mało istotnych kwestii. W przypadku turbodiesla również możemy spotkać się z bezawaryjnością, jednak do momentu wyposażenia w filtr cząstek stałych. To obowiązkowy element od 2010 roku, a jego tolerancja na jazdę miejską jest znikoma. Co więcej, drobne awarie wynikające z niedomykającej się klapy wlewu paliwa czy podatnej na zarysowania powłoki lakierniczej nie wpływają niekorzystnie na zmniejszenie zainteresowania samochodem.

Mazda 2 – opinie

Mazda 2 cieszy się bardzo dobrymi opiniami ze strony użytkowników, którzy chwalą ją za wysoką jakość oraz estetyczną prezencję. Pojazd jest niezwykle wygodny, co zwiększa komfort codziennej jazdy, a funkcjonalne wyposażenie spotyka się z aprobatą wśród użytkowników. Mazda 2 doceniania jest przez nawet najbardziej wymagających kierowców, dlatego zdecydowanie warto rozważyć jej zakup, aby móc czerpać maksymalne korzyści z codziennych podróży.

Mazda 2 – sprawdzanie auta przed zakupem

Decydując się na wymianę samochodu, warto przemyśleć wybór używanego pojazdu, który będzie bardziej atrakcyjny cenowo. Nasza firma oferuje solidne oraz profesjonalne sprawdzenie auta przed zakupem. Dzięki temu można upewnić się, że pojazd jest w pełni sprawny i gotowy do użytku. Oferujemy kompleksową obsługę, która pozwoli nie tylko na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy, ale również uniknięcie niepotrzebnego stresu, związanego z natrafieniem na nieuczciwego sprzedawcę. Przygotowany przez nas raport stanowi podstawę do negocjacji, a także zapewnia gwarancję dokonania najlepszego wyboru. Jesteśmy do dyspozycji naszych klientów, dlatego w każdej chwili można się z nami skontaktować w celu uzyskanie niezbędnych informacji na temat naszej pracy i działał, które podejmujemy.

Sprawdź inne wpisy o Mazdach:

Mazda 3

Mazda CX-5

Mazda 6 III

administrator