Toyota Corolla XII generacji – dane techniczne, spalanie, najczęstsze awarie, cena

kierownica Toyota Corolla

Toyota Corolla XII generacji to jeden z nowszych samochodów tej znanej marki. Znana również jako Corolla E210. Jest to dwunasty w generacji Corolla samochód zaprojektowany przez Toyotę. Produkowany od 2018 roku, dzięki czemu jest najnowszą wersją. Dzięki swoim zaletom, szybko stał się bardzo popularnym pojazdem na całym świecie.

Toyota Corolla XII – dane techniczne

Toyota Corolla E210 to samochód, który dostępny jest w kilku wersjach, w sedanie, hatchbacku oraz kombi. Wyróżnia się wyjątkowym, nowoczesnym designem i cudownym stylem. Jest to idealny pojazd dla każdego mieszkańca miasta, który ceni sobie modernistyczne rozwiązania w połączeniu ze sportowym wyglądem. Wiadomym jest fakt, że wygląd będzie różnił się w zależności od wybranego przez nas nadwozia. Sedan wyróżnia się zgrabną i opływową linią nadwozia, a jednocześnie daje sporo przestrzeni. Hatchback ma zdecydowanie bardziej agresywną i mocną zabudowę, która cechuje się przede wszystkim przestronnością. Z kolei kombi przede wszystkim będzie odpowiedni dla osób, którym zależy na dużej przestrzeni i praktyczności na co dzień. Corolla XII to pojazd z wyjątkowym designem.

Posiada całe współczesne i wymagane podstawowe wyposażenie, w którego skład wchodzi klimatyzacja, elektrycznie sterowane okna i centralny zamek, a także sześciogłośnikowy system nagłośnienia. Jest to bardzo bezpieczny samochód, który zawiera system bezpieczeństwa Toyoty, czyli system wspomagający kierowcę w uniknięciu wypadku. Samochody wyższych standardów zawierają pakiety premium, czyli lepszy system dźwiękowy, a także dach na górze czy skórzane siedzenia.

Toyota Corolla XII – spalanie

Jak wiadomo spalanie w Toyocie Corolli E210 różni się znacząco, głównie przez wzgląd na różnorodność dostępnych na rynku silników, ale także w zależności od wybranego modelu i poziomu wyposażenia samochodu. Modele w sedanie i hatchbacku dostępne są z 1.8 litrowym, czterocylindrowym rzędowym silnikiem, który generuje 139 koni mechanicznych. Z kolei kombi dostępny jest z 2 litrowym, czterocylindrowym rzędowym silnikiem, który generuje 169 koni mechanicznych. Wszystkie te samochody wyposażone są w bezstopniową skrzynię biegów CVT. Ten model jest wyjątkowy, zapewnia bezpieczną i gładką jazdę, a przy tym niskie spalanie. Stworzona została z myślą o osobach, którym zależy na jakości i wygodnym aucie. Osiąga niezwykłe wyniki jeżeli chodzi o spalanie.

Toyota Corolla XII – cena

Jak wiadomo Toyota Corolla XII to najnowszy model tej generacji, dlatego trzeba się liczyć z jego prestiżem. Jest to samochód o niezwykłym designie, który łączy w sobie estetykę i funkcjonalność. Idealnie nada się dla praktycznie każdego. Będą świetnym rozwiązaniem do miasta przez wzgląd na jego zalety i wyposażenie, a także jego spalanie. Dzięki temu, że jest to prestiżowy samochód, należy liczyć się z jego ceną, która aktualnie na rynku jeżeli chodzi o nowe, nieużywane waha się bardzo mocno i zależy przede wszystkim od wybranego modelu, jego wyposażenia, a także silnika i tego czy jest nowy, czy używany. Mimo wszystko jeżeli szukamy odpowiedniego samochodu, który ma wyjątkowy design, a przy tym jest nowoczesny, wydajny, odporny na usterki i uszkodzenia, a także wykazuje niskie spalanie, to jest to idealna opcja na wieloletnią inwestycję.

Toyota Corolla XII – najczęstsze awarie

Toyota sama w sobie jako marka wyróżnia się przede wszystkim przy projektowaniu samochodów bezpieczeństwem. Jest to tak naprawdę pojazd, który bardzo rzadko ulega usterkom. Dzięki temu jest tak bardzo popularny wśród rodzin czy po prostu osób, którym zależy w głównej mierze na bezpiecznej jeździe po mieście. Jest to idealne rozwiązanie również dla każdego, kto stawia pierwsze kroki na drodze, ponieważ jest to łatwy w obsłudze samochód, który naprawdę rzadko wykazuje usterki. Wiadomym jest fakt, że jak każdy inny pojazd czasem się niszczy, ponieważ zużywa się w trakcie użytkowania, ale może pochwalić się faktem, iż jest on bezawaryjny i niezawodny zarówno w mieście, na trasie czy na autostradzie.

Sprawdź inne wpisy o modelach samochodów

Mercedes-Benz GLE – cena, wymiary, pojemność bagażnika
administrator