Najczęstsze usterki w samochodzie Toyota Corolla

Toyota Corolla to jeden z najpopularniejszych modeli japońskiej marki samochodów, wyróżniający się nie tylko estetycznym wyglądem, ale również wysoką solidnością oraz niezawodnością. Mimo iż jej stylizacja nie należy do nader wyszukanych, to z pewnością nie możemy uznać auta za nieatrakcyjne. W przygotowanym przez nas tekście znajduje się szereg przydatnych informacji, dotyczących pojazdu, w tym jego charakterystyka oraz najczęstsze usterki.

Toyota Corolla – opinie i wady

Toyota Corolla jest jednym z najpopularniejszych modeli japońskiego koncernu samochodowego, cieszącym się pozytywnymi opiniami. Stanowi połączenie dynamiki z niezawodnością, a także docenianych przez nas jednostek napędowych. To wyjątkowe auto, które od 1996 roku przeszło nadzwyczajną drogę od segmentu C do B, aby u schyłku XX wieku stać się jednym z najlepiej sprzedających się samochodów na świecie.

Pojazd charakteryzuje się stylowym nadwoziem, znakomitymi osiągami oraz niewielkim spalaniem, w wyniku czego fantastycznie nadaje się zarówno do miasta, jak i na dalsze podróże. Niestety podobnie, jak każde inne auto, Toyota Corolla również posiada swoje słabe strony.

Niektóre egzemplarze wyposażone w motory benzynowe o pojemnościach 1,4 oraz 1,6 narażone są na pęknięcie przegrody kolektora ssącego. Jest to możliwe głównie w silnikach, które pochodzą z początkowej produkcji Toyoty Corolli E12, a objawem takiej awarii jest głośny, wydobywający się spod maski hałas.

Toyota Corolla – awarie i problemy

Właściciele Corolli z 1,6-litrowym motorem skarżą się również na zbyt duże zużycie oleju silnikowego, szczególnie zauważalne w trakcie dynamicznej jazdy. Powodem takiego stanu rzeczy zazwyczaj okazują się zużyte pierścienie tłokowe. Jeśli natomiast decydujemy się na pojazd z dieslem, to powinniśmy liczyć się z problemami wynikającymi z zatarcia się turbosprężarki, uszkodzenia wtryskiwaczy czy z defektem dwumasowego koła zamachowego.

Co więcej, Corolla E12 z automatyczną skrzynią biegów również nie będzie dla nas najlepszym wyborem, ponieważ wiąże się z występowaniem błędów sterowania. Przekładanie manualne niejednokrotnie także generują kłopoty, podobnie jak łożysko skrzyni biegów, które jest niezwykle awaryjnym podzespołem.

Toyota Corolla – usterki

Toyota Corolla w dużym stopniu narażona jest również na wystąpienie awarii sondy lambda czy pojawienia się nieszczelności pompy wody. Możemy spotkać też usterki mechanizmu różnicowego, które szczęśliwie nie są zbyt częstym problemem.

Kolejnym defektem, omawianego przez nas modelu są luzy w przekładni kierowniczej, huczące łożyska kół, a także przedwczesne zużywanie się drążków kierowniczych. Użytkownicy pojazdu narzekają na dość szybkie niszczenie okładziny klocków hamulcowych, które w Corolli E12 wytrzymują jedynie 30 000 kilometrów.

Czy warto sprawdzić auto przed zakupem?

Sprawdzenie samochodu przed dokonaniem inwestycji to bardzo ważna kwestia, dzięki której możemy uniknąć szeregu nieprzyjemności. Po przeprowadzeniu dokładnej analizy dowiemy się, czy auto jest warte zakupu, czy nie ma żadnych ukrytych wad, ale również poznamy jego historię, co pozwoli nam podjąć optymalną decyzję, z której będziemy w pełni usatysfakcjonowani.

Dzięki podjęciu współpracy z zaufaną firmą poznamy szczegółowe fakty na temat wybranej Toyoty Corolli, dowiadując się więcej na temat jej silnika, zawieszenia oraz podwozia, a także wnętrza i wyposażenia.

Komu powierzyć sprawdzenie pojazdu przed zakupem?

Jeśli zależy Ci na uniknięciu kosztów związanych z wymianą poszczególnych części, warto bliżej zapoznać się z przedstawioną na naszej stronie internetowej ofertą. Korzystamy ze specjalistycznych urządzeń pomiarowych, pozwalających nam na staranne sprawdzenie samochodu, by cały proces przebiegł szybko oraz efektywnie.

Klient otrzyma od nas szczegółowy raport z najważniejszymi informacjami, które mogą stać się podstawą do rozpoczęcia negocjacji. Wszelkie podejmowane przez nas działania odbywają się w oparciu o rygorystyczne procedury, zawierające ponad 350 punktów kontrolnych.

Sprawdź więcej wpisów o samochodach marki Toyota:

Toyota Crown – nowa submarka japońskiego giganta o ogromnych możliwościach

Toyota bZ4X – pierwszy SUV elektryczny marki Toyota

Toyota Yaris – najczęstsze usterki, dane techniczne, opinie

Toyota Yaris 3 – Opinie, spalanie, usterki i awarie

administrator